Výstřižek2

Festa2019_FB_banner2b

 

O festivalu

Program

Účinkující

Partneři

Fotogalerie

Záštity

Ke stažení

Minulé ročníky

AKADEMICKÝ PĚVECKÝ SBOR VŠB – TECHNICKÉ UNIVERZITY OSTRAVA

Komorní smíšený sbor

Exil, z. s.

 

 

O sboru:

 

     Akademický pěvecký sbor VŠB – Technické univerzity Ostrava

APS VŠB-TUO je komorní smíšený sbor, který reprezentuje univerzitu na českých a zahraničních soutěžích a festivalech. Mimo jiné také pořádá koncerty v Ostravě a okolí v průběhu celého roku. Uměleckým vedoucím a dirigentem je od roku 2015 Adam Sedlický.

Pěvecké seskupení si nejnověji do sbírky ocenění zařadilo 2. místo na Intermationaler Chorwettbewerb 2019 Spittal/Drau v kategorii „lidová píseň“. Na Voce Magna 2018 v Žilině se APS stal absolutním vítězem v konkurenci 23 sborů. Na soutěži univerzitních sborů Akademická Banská Bystrica 2017 sbor získal ocenění za nejlepší interpretaci povinné skladby a stal se absolutním vítězem celého festivalu. Na domácí scéně zvítězil na Festivalu sborového umění Jihlava 2016, kde získal zlaté pásmo a stal se absolutním vítězem kategorie s povinnou skladbou.

 

O sbormistrovi:

 

     ADAM SEDLICKÝ (1991)

V roce 2014 začal spolupracovat s Národním divadlem moravskoslezským v Ostravě, kde ještě za dob studií získal angažmá v souboru opereta|muzikál (sezóna 2015/2016). Od roku 2017 je ve stálém dirigentském angažmá operního souboru NDM v Ostravě.

Spolupracoval se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu, Státní filharmonií Košice, Státním komorním orchestrem Žilina, Moravskou filharmonií Olomouc, Jihočeskou komorní filharmonií České Budějovice, Trnavským komorním orchestrem.

Tuto sezónu bude debutovat s Filharmonií Brno a Zlínskou filharmonií.

Úspěšně se zúčastnil mistrovských dirigentských kurzů, kde měl možnost dirigovat orchestry jako Beethoven Academy Orchestra, Cardiff Sinfonietta nebo Athens Philharmonia Orchestra.

Bylo mu uděleno ocenění Sbormistr junior za rok 2018.

Jako sbormistr bude v letošní sezóně spolupracovat se Slovenských filharmonickým sborem.

 

 

©Josef Rudolf 2019