O festivalu

Program

Účinkující

Partneři

Fotogalerie

Záštity

Ke stažení

Minulé ročníky

ARTEP

Smíšený pěvecký sbor

GOA Orlová

 

 

O sboru:

 

Smíšený pěvecký sbor ARTEP Gymnázia a OA v Orlové byl založen v lednu 2001.

 Mezi největší úspěchy sboru patří absolutní vítězství a zlaté pásmo na celostátní soutěži Opava cantat 2017, absolutní vítězství a zlaté pásmo s cenou hejtmana Jihomoravského kraje na soutěži Gymnasia cantant v Brně 2018. V lednu 2019 vycestoval sbor na mezinárodní festival duchovní hudby do Lotyšska a odvezl si dvě zlatá pásma.

V dubnu 2019 si ARTEP opět vyzpíval zlaté pásmo, stal se absolutním vítězem soutěže Gymnasia cantant v Brně a získal zvláštní cenu hejtmana Jihomoravského kraje dotovanou částkou 20 000 Kč.

 

O sbormistrovi:

 

Mgr. Petra Rašíková vystudovala obor sbormistrovství - HV na Pedagogické fakultě OU v Ostravě. V současné době vede kromě sboru ARTEP také vysokoškolský pěvecký sbor Chorus,který působí při Ekonomické fakultě VŠB TU Ostrava

Mezi její největší osobní úspěchy patří zlaté pásmo ze sbormistrovské soutěže pedagogických fakult v Praze v roce 2002, je rovněž držitelkou několika ocenění za mimořádný dirigentský výkon. V roce 2010 jí Unie českých pěveckých sborů udělila cenu Sbormistr – junior. Je členkou odborné rady pro středoškolský sborový zpěv Nipos Artama Praha. Jako porotkyně zasedá v krajských i celostátních soutěžích.

 

 

©Josef Rudolf 2019